Doprava zdarma pro všechny objednávky nad 1000 kč!

Náš příběh

Jak jsme začali

V roce 2012 se zakladatel naší pražírny, Tuan Vu, po dvaceti letech setkal se svým bývalým spolužákem, se kterým studoval v tehdejším Československu. Když se sešli, tak se Tuan mimo jiné dozvěděl, že jeho spolužák se stal starostou malé obce ve vietnamské provincii Dak Lak, a tak se rozhodl ho tam brzo navštívit.

Tuan se během návštěvy obce dozvěděl, že přestože Vietnam je druhým největším producentem kávy na světě, tak málokdo o vietnamské kávě ví, protože Vietnamci po světě jí málokdy praží a prodávají. Tuan se proto rozhodl, že začne do Česka dovážet a pražit tu nejlepší kávu z Vietnamu, aby rozšířil povědomí o vietnamské kávě a všem dokázal, že vietnamská káva patří mezi světovou špičku.

Jak jsme hledali tu nejlepší kávu ve Vietnamu

Najít ve Vietnamu kávová zrna, které by splňovaly naše náročné požadavky, byl pro nás velký oříšek. Hledali jsme celé měsíce. Průlom nastal až na konci roku 2013, kdy jsme na odlehlých plantážích v jedné malinkaté vesničce našli výjimečně kvalitní kávová zrna, které splňovaly všechno, co jsme si jen mohli přát. Káva v sobě skrývala nesmírně bohatý chuťový a aromatický potenciál. Představovala tak jedinečnou kombinaci síly, chuti a aroma, kterou jsme mohli nabídnout českým milovníkům kávy.

Farmáři jsou naše druhá rodina

Nezajímá nás pouze samotná káva, ale také odkud káva pochází. Proto se snažíme mít s naší farmářskou rodinou ten nejvřelejší vztah. Obchodujeme férově a pomáháme vietnamským farmářům mimo jiné investovat do aktivit, které ještě více zkvalitňují jejich kávovou produkci. 

 

Naše hodnoty

1. Chceme nabízet vždy čerstvou kávu té nejvyšší kvality

2. Chceme napomáhat ke sblížení vietnamské a české kultury

3. Chceme světu ukázat, že i Vietnamci umí vyrábět kávu světové kvality.

 

Podívejte se, co o nás řekli na Prague Coffee Festivalu: