Doprava zdarma na všechny objednávky nad 1000 kč!

Náš příběh

Jak jsme začali

V roce 2012 se zakladatel naší rodinné pražírny, Tuan Vu, po dvaceti letech setkal se svým bývalým spolužákem, se kterým studoval v tehdejším Československu. Když se sešli, dozvěděl se, že jeho spolužák se stal starostou malé obce ve vietnamské provincii Dak Lak, pro kterou je káva hlavním zdrojem příjmu, a tak se ji rozhodl navštívit.

Během návštěvy obce se dozvěděl, že přestože Vietnam je druhým největším producentem kávy na světě, málokdo o vietnamské kávě ví. Tuan se proto rozhodl, že začne dovážet a pražit tu nejlepší kávu z Vietnamu, kterou najde, aby rozšířil povědomí o vietnamské kávě a všem dokázal, že vietnamská káva patří mezi světovou špičku.

Jak jsme hledali tu nejlepší kávu ve Vietnamu

Najít kávu, která by splňovala naše náročné požadavky, byl pro nás velký oříšek. Průlom nastal až na konci roku 2013, kdy jsme po několikaměsíčním patrání napříč Vietnamem konečně objevili tu správnou kávu, která splňovala vše, co jsme si jen mohli přát. Tato káva v sobě skrývala nesmírně bohatý chuťový a aromatický potenciál. Představovala tak jedinečnou kombinaci síly, chuti a aroma, kterou jsme chtěli českým milovníkům kávy nabídnout. 

Farmáři jsou naše druhá rodina

Nezajímá nás pouze samotná káva, ale také odkud káva pochází. Proto se snažíme mít s naší farmářskou rodinou ten nejvřelejší vztah. Obchodujeme férově a pomáháme vietnamským farmářům mimo jiné investovat do aktivit, které ještě více zkvalitňují jejich kávovou produkci. 

 

Naše hodnoty

1. Chceme nabízet vždy čerstvou kávu té nejvyšší kvality

2. Chceme napomáhat ke sblížení vietnamské a české kultury

3. Chceme světu ukázat, že i Vietnamci umí vyrábět kávu světové kvality.

 

Podívejte se, co o nás řekli na Prague Coffee Festivalu: