Druhy vietnamských phin filtrů a jak ovlivňují přípravu kávy

Často od našich zákazníků slýcháme, že by si rádi udělali vietnamskou kávu i doma, ale pokaždé, když to zkoušeli, káva nechutnala autenticky. Mnoho z nich si dokonce přivezli phin filtr přímo z Vietnamu. Rozhodli jsme se tedy pro vás napsat článek, který vám pomůže k lepší přípravě kávy. Jelikož chuť výsledného nápoje neovlivňuje pouze káva samotná, zaměříme se v článku na druhy vietnamských filtrů.

Filtr se šroubovacím sítkem

Tento filtr mají rádi příznivci opravdu silných káva. Jelikož je sítko opravdu pevně přišroubované k filtru, káva přes filtr teče opravdu pomalu.

 filtr sroubovaci

(Pro představu se podívejte na naše video.)

Filtr s klasickým sítkem

Filtr s klasickým sítkem není pořádně přišroubovaný k filtru. Káva teče tady o něco rychleji, ovšem může se stát, že se sítko uvolní a začne ve filtru plavat. Káva může tedy téct až příliš rychle a výsledkem je až moc vodová káva.

 filtr klasicky

(Pro představu se podívejte na naše video.)

Velikost filtru

Ať už máte klasický filtr, nebo filtr se šroubovacím sítkem, je velmi důležité si vybrat správnou velikost sítka.

Nejmenší 100ml sítko je označovaný jako Q6 a je vhodný pro zastánce silných káv. Menší plocha k překapávání znamená delší čas k přípravě. My tento filtr používáme k přípravě kávy s vaječným žloutkem Ca Phe Trung, nebo k přípravě vietnamské ledové kávy Ca Phe Da, jelikož pro tyto kávy potřebujeme silný kávový koncentrát.

Nejpopulárnější filtr je Q7, který prodáváme i my, má velikost 180ml. Káva z filtru teče o něco rychleji a výsledný koncentrát není tak silný. Je tedy vhodný pro zákazníky, kteří mají rádi jak klasickou vietnamskou kávu s kondenzovaným mlékem Ca Phe Nau, tak i pro kávomilce, kteří preferují kávu bez mléka Ca Phe Den.

Pro znázornění jsme pro vás připravili tabulku.

Velikost Typ filtru Použití
Q6 Šroubovací / klasický

Ca Phe Trung (káva s vaječným žloutkem)

Ca Phe Da (ledová káva)
Q7 Klasický

Ca Phe Nau (káva se salkem)

Ca Phe Den (káva bez salka)

Ca Phe Da (ledová káva)
Zpět do obchodu