Historie vietnamské kávy

Ačkoliv se konzumace kávy stala ve Vietnamu kulturní záležitostí, Vietnam začal kávu pěstovat relativně nedávno. Podle historických dokumentů, kávu do Vietnamu poprvé přivezl jistý Francouzský mnich, který v pěstování kávy viděl komerční potenciál v roce 1857.

Trvalo to ovšem dalších sto let, než se káva ve Vietnamu začala pěstovat ve velkém. I přestože byla káva populární jak mezi Francouzi a místními, kvůli neutuchající politické situaci nemohl Vietnam do pěstování kávy plně investovat. Průlom nastal až v roce 1986, kdy vietnamská vláda zlegalizovala podnikání.

V současnosti je Vietnam druhým největším dodavatelem kávy na světě za Brazílií a káva se stala druhá nejprodávanější komodita Vietnamu hned za rýží!

 

Vznik vietnamské kávové kultury

Je známo, že lidé jsou nejvíce kreativní v nedostatku, a to i v tomto případě. Za vznik unikátní přípravy kávy může Vietnam poděkovat nedostatku elektřiny, čerstvého mléka a nevhodnému klimatu pro pěstování Arabiky.

Protože Vietnam neměl dostatek elektřiny, kávu si místní začali vařit v takzvaným phin filtru. Čerstvé mléko se bez ledniček rychle kazilo, a tak se začalo používat sladké kondenzované mléko. Shodou okolností vietnamské klima není ideální pro pěstování Arabiky, která je chuťově jemnější a kyselejší. Místo arabiky tedy začal Vietnam produkovat chuťově silnější a hořčejší robustu, která naopak velmi dobře ladila se sladkým kondenzovaným mlékem.

I díky této přípravě mohli místní začít do kávy přidávat různé ingredience a vytvářet tím mnoho zajímavých kávových nápojů. 

 

Pojmy

Až budete někdy ve vietnamské kavárně nebo restauraci můžete si kávu objednat i vietnamsky :)).

Vietnamský název

Český překlad

cà phê

káva

đen

černá

sua

mléko

nóng

horká

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení