Doprava zdarma pro všechny objednávky nad 1000 kč!

Jak se slaví Vánoce ve Vietnamu?

Při dodávkách kávy v prosinci se nás každým rokem zákazníci ptají, jestli slavíme Vánoce. My jim vždy odpovíme ano. Hodně Vietnamců v Česku pochází ze severního Vietnamu a slaví Vánoce hlavně proto, že zde žijí a snaží se osvojit i Evropské zvyky. Ovšem málokdo ví, že i ve Vietnamu se slaví Vánoce, a to hlavně na Jihu Vietnamu.

Vánoce jsou ve Vietnamu čtvrtou nejdůležitější událostí roku hned za narozením Buddhy, Asijským Novým Rokem a takzvaným Tet Trung Thu (Svátek Plného Měsíce). Vietnam byl po desítky let kolonii Francouzů a byli to právě Francouzi, kteří začali konvertovat místní Budhisty ke křesťanství. Z celkové populace kolem 96 miliónů obyvatel se hlásí 8 – 10% ke křesťanství.

vietnam_1

(I vánoční stromky se ve Vietnamu najdou.)

Jak se tedy slaví Vánoce?

Stejně jako v Evropě, Vietnamci chodí na půlnoční mše. Třeba v Ho Chi Minově městě se mnoho křesťanů schází v Katedrále Notre – Dame, která byla postavena v 19. století Francouzi. Původní stavební kameny byly dokonce do Vietnamu importovány přímo z Francie. Domy převážně v křesťanských čtvrtích jsou stejně jako v Evropě vánočně nazdobeny. Tradiční hostina se ve Vietnamu skládá z kuřecí polévky a vánočního pudinku.

Pokud tedy budete o Vánocích ve Vietnamu, nebojte se, svátek nezmeškáte. 

Přejeme vám krásné a pohodové Vánoce!

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.