Doprava zdarma pro všechny objednávky nad 1000 kč!

Jak kvalitní je vietnamská káva?

Mnohdy se nám stává, že nás potencionální zákazník odmítne před tím, než kávu vyzkouší. Není se však čemu divit. Vzhledem k tomu, že se káva z Vietnamu často používá do instantních káv, nebo do směsí, vietnamská káva nemá ve světě zrovna tu nejlepší pověst. 

Vietnam produkuje převážně robustu, která je označována za méně kvalitní. Přes 90% vietnamské kávové produkce se skládá z robusty. Po vietnamské válce potřebovala země rychle navýšit svůj export, a tak se začala soustředit na robustu, která produkuje plody rychleji a není tak náročná na pěstování.

12_11_2013_Vietnam (49)

(Robusta je méně náročná na pěstování a je více odolná proti škůdcům.)

Když naše firma začínala, kvalitní vietnamskou kávu jsme hledali opravdu dlouho. Hlavní provincii, produkující kávu, jsme navštívili i s týmem Školy kávy v čele s Robertem Trevisanem. Tehdy se psal rok 2013 a my doufali, že narazíme na kvalitní kávu, která bude dobře reprezentovat Vietnam. Z Vietnamu jsme si při první expedici přivezli 12 vzorků kávy z 12 farem a kvalitou prošla pouze jedna káva, a tak jsme založili první vietnamskou pražírnu v Česku pouze s jednou kávou. V současnosti nabízíme 8 druhů káv, a to jak výběrovou arabiku, tak i robustu.

 10_11_2013_Vietnam (180)   12_11_2013_Vietnam (246)

(Začínali jsme s jednou kávou. Nyní nabízíme více než 12 druhů káv. Na farmě jsme strávili mnoho času.)

Při našich začátcích nám mnoho kávomilců radili, abychom se soustředili hlavně na arabiku. My ovšem věřili, že abychom správně reprezentovali Vietnam, náš první produkt musel být z robusty. Této robustě jsme chtěli dát stejnou péči, jako výběrové arabice. Našim cílem byl vytvořit výběrovou robustu bez defektů a nezralých zrn a která by měla čistou chuť bez zemitosti. Tento produkt jsme pojmenovali Premium a prodáváme ho v nezměněné době i nyní.

espresso

(Náš první produkt z výběrové robusty má velmi hustou cremu a čokoládovou chuť.)

Naštěstí pro nás se v současné době dostává výběrová robusta do povědomí kávových znalců. V roce 2019 uveřejnil mezinárodní institut na kvalitu kávy oficiální bodování pro výběrovou robustu. Mnoho farmářů a pražíren začalo robustě dávat větší péči a pozornost, která se výrazně odrazila na kvalitě. Pražení robusty už není tabu a hodně zákazníků ji přímo vyhledává pro její hořkost.

Za 7 let naší firmy se vietnamský kávový průmysl změnil. Vietnam začal ve větším pěstovat arabiku a začal se i soustředit na kvalitnější robustu. V zemi můžeme najít i arabiku, která se kvalitou rovná výběrových arabik z Afriky nebo jižní Ameriky. Avšak i přes výrazné zlepšení ještě nejsou podmínky ideální, ještě pár let potrvá, než se výběrová káva stane výraznou součástí trhu, ve kterém dominují komoditní kávy. Do té doby pro vás budeme hledat ty nejkvalitnější kávy z Vietnamu :).

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.